Acadia Limestone tipik kireç taşı, doğal yapısal karakteristiği itibarı ile homojen, boşluksuz bir yapıya sahip olup hava ve güneşle temas ettiğinde bünyesindeki suyu hızla kaybederek sertleşmekte ve sertleşen yüzey tabakası adeta ” Doğal İzolasyon Kabuğu” oluşturmakta dolayısı ile su ve benzeri dış etkenlerden etkilenmeyen bir yapıya sahip olmaktadır. ASTM ve TSE standartlarını sağlaması sebebiyle, günümüzde çağdaş lüks taş yapılarda ana yapı taşı veya kaplama taşı olarak, ayrıca ısıya dayanıklı olması sebebi ile şömine kuzinesi iç kaplamasında ve taş fırın iç kaplamalarında ısıya dayanıklı fırın taşı olarak kullanıldığı gibi art-deco uygulamalarına elverişli yapısıyla da binaların taş süslemelerinde ve binlerce yıllık tarihi eserlerin, restorasyonunda en beğenilen güvenilir tek kaynak olma niteliğindedir. Ayrıca hava koşulları ile taşın mevcut rengi giderek açılmakta yüzeyde kesinlikle bir kararma oluşmamaktadır.

Özellikle Gaziantep ilinde yer alan 1900 lü yıllarda yapılan gar binası, merkez bankası binası, hükümet konağı gibi eserler, Acadia limestone ocaklarından çıkarılan taşlarla inşa edilmiştir. Tüm olumsuz hava koşullarına ve geçen yıllara rağmen binalarda kullanılan taşların yıpranmadığı, bilakis güneş ve hava ile dayanımının arttığı ve en ince el işlemelerin aynen korunduğu gözlemlenmektedir.

Acadia Limestone kireç taşı rezervlerimizde beyaz, açık ve koyu sarı, açık kahve tonlarında üretim yapılmaktadır.

Ocaklarımızdan tel kesme yöntemiyle çıkarılan bloklar, Gaziantep’deki 2000 m² kapalı 6000 m² açık alanı olan tesisimizde müşteri isteklerine göre ebatlanmakta ve yüzey işlemleri tamamlanarak sevkiyata hazır hale getirilmektedir.

?Aylık ortalama üretim kapasitesi tek vardiyada 5000 m2 dir. Taleplerin yoğunlaştığı dönemlerde ve projelerin gereksinimi doğrultusunda çalışma saatleri artırılarak taleplerinin zamanında karşılanması sağlanmaktadır.